21 marca 2013 – wizyta Michico Oda japońskiej wolontariuszki

Na naszym Wydziale, w okresie od 21 marca do 19 czerwca 2013 r. przebywa Pani Michico Oda, japońska wolontariuszka na stałe mieszkająca w Tokio, która będzie uczyć języka japońskiego i szerzyć wiedzę o kulturze japońskiej.

Dnia 26 marca o godz. 13.30 w auli budynku H, ul. Kochanowskiego 8 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób chcących uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Michico Oda. Dotychczas około 75 studentów Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki zadeklarowało chęć nauki języka japońskiego.

W roku akademickim 2013/2014 studenci będą mogli kontynuować naukę języka japońskiego pod kierunkiem Pani Mieko Muto, kolejnej wolontariuszki zaproszonej do pracy na naszym Wydziale.

Organizacją pobytu japońskich wolontariuszek zajmują się pracownicy Studium Języków Obcych pod kierunkiem mgr Magdaleny Mucowskiej, Kierownika SJO.

Zajęcia z japońskimi wolontariuszkami stanowią element realizacji projektu nagrodzonego w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepsze programy kształcenia. Projekt przewiduje stwarzanie studentom możliwości wszechstronnego rozwoju i internacjonalizację procesu kształcenia.