Pracownicy V-Student Consulting uczestnikami „Skrzydeł Sukcesu” 20.03.2014 r.

„Skrzydła Sukcesu” to cykliczna konferencja networkingowa odbywająca się w całej Polsce. Jej celem jest organizacja spotkań, podczas których przedsiębiorcy z danego regionu mają możliwość szerszego zaprezentowania swojej działalności. Dzięki technice networkingu [tworzenia sieci powiązań biznesowych – przyp. autor] uczestnicy konferencji mogą poznać innych przedsiębiorców, nawiązać z nimi relacje biznesowe, a nawet znaleźć potencjalnych partnerów.

W Jeleniej Górze po raz pierwszy odbyła się impreza pt. „Skrzydła Sukcesu”. Konferencję zorganizowano 20 marca br. w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki przy ulicy Kochanowskiego. Atmosfera była bardzo przyjazna i zachęcała do poznawania nowych ludzi. Nie bez powodu organizatorzy zapowiedzieli kolejną edycję imprezy w naszym mieście!

Wybrani pracownicy Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej, działającej na naszym Wydziale, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie tylko promując działalność firmy i uczelni, ale również, podobnie jak pozostali przedsiębiorcy, nawiązując kontakty.

„Skrzydła Sukcesu” rozpoczęły się wystąpieniem trzech przedsiębiorców z naszego regionu, którzy opowiadali o swojej działalności gospodarczej, własnych firmach i o tym, w jaki sposób odnieśli sukces, nie tylko ekonomiczny, ale również osobisty. Okazało się, że szczęście przynosi im świadomość, że zbudowali silną, rozwijającą się firmę, przynoszącą wymierne korzyści finansowe. Tą radością warto dzielić się z innymi, stąd też idea „Skrzydeł Sukcesu”. Mówcami opowiadającymi o swojej działalności byli Ryszard Józefczyk, wieloletni inwestor i przedsiębiorca, Andrzej Kubicki – przedsiębiorca oraz Grzegorz Buraczyński z Toyota Nowakowski w Wałbrzychu.

Konferencję uatrakcyjnił pokaz tańca brzucha, wykonany przez profesjonalną tancerkę Agatę Mia Michalik. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Przemysław Krajewski, prezentujący okazały motor Kawasaki R6.

Następnie rozpoczęła się część networkingowa, podczas której wszyscy uczestnicy mieli szansę na rozmowę, wzajemne poznanie i nawiązanie kontaktów. Pracownicy V-Student Consulting aktywnie uczestniczyli w rozmowach, i nie chwaląc się, nawiązali relacje z kilkoma biznesmenami zainteresowanymi usługami świadczonymi przez WSFK.

Na zakończenie wystąpiła Gwiazda Biznesu, Janusz Smoliński, prezes FX Sport Sp. z o.o. produkującej profesjonalną odzież marki Verge dla zawodowych drużyn kolarskich na świecie. Prezes Smoliński opowiadał o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z biznesem. Nie unikał trudnych tematów, do których należy godzenie prowadzenia spółki z życiem rodzinnym oraz tworzenie dobrego zespołu pracowników, bez których powodzenie firmy nie byłoby możliwe. Podejmowanie trudnych decyzji i borykanie się z trudnościami prowadzenia biznesu wymagało wiele siły i samozaparcia, a także pracy, bez której nie można odnieść sukcesu. Janusz Smoliński z niezwykłą otwartością mówił o podejmowanym przez siebie ryzyku które, bez odrobiny szczęścia nie doprowadziłoby do sukcesu firmy.

Na zakończenie spotkania zaprezentowali się również partnerzy jeleniogórskiej edycji „Skrzydeł Sukcesu”. Spotkanie trwało niemal cztery godziny i było bardzo owocne. Zarówno uczestnicy ze świata biznesu, jak i pracownicy V-Student Consulting przekonali się jak wielu kreatywnych i otwartych na współpracę przedsiębiorców pracuje w naszym regionie.

Patryk Koperek

Kierownik Działu Promocji i Rozwoju