Wizyta studyjna studentów Wydziału EZiT w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Wizyta studyjna studentów Wydziału EZiT w Parlamencie Europejskim w Brukseli zorganizowana w ramach „Konkursu o milion” 13-18.04.2014 r.

W związku z realizacją zadania konkursowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji obejmującego m.in. wyjazdy studyjne naszych studentów, w dniach 13-18 kwietnia 2014 r. zorganizowano autokarowy wyjazd dla wybranych studentów naszego Wydziału do siedziby Parlamentu Europejskiego. Wyjazd studyjny był nagrodą dla wyróżniających się i aktywnie działających studentów naszego Wydziału, wśród których znaleźli się pracownicy Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej V-Student Consulting, laureaci Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, laureaci Konkursu Obserwatorium Statystycznego, autorzy referatów na Konferencję Kół Naukowych w Tarnopolskim Uniwersytecie Narodowym, najlepsi studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia z kierunków Ekonomia, Zarządzanie i Turystyka oraz członkowie Samorządu Studenckiego.

Wyjazd do Parlamentu Europejskiego stanowił dla naszych studentów nową, innowacyjną formę edukacyjną. Celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej, funkcjonowaniu instytucji Unii Europejskiej, procedurach podejmowania decyzji w tych instytucjach, procedurach legislacyjnych, wspólnych politykach (m.in. polityce innowacyjnej, spójności, monetarnej, budżetowej).

Wizyta studyjna obejmowała również spotkanie w siedzibie Firmy Symulacyjnej w Antwerpii, która jest członkiem międzynarodowej organizacji EUROPEN PEN INTERNATIONAL zrzeszającej około 7500 firm symulacyjnych z 42 państw świata. Wizyta ta pozwoli na wymianę doświadczeń i nawiązanie zagranicznych kontaktów biznesowych z Wirtualną Studencką Firmą Konsultingową działającą na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pracownicy firmy symulacyjnej V-Student Consulting odbyli również wizytę studyjną w siedzibie europejskiej centrali światowej firmy kurierskiej UPS.