Wizyta w firmie LBF Technika Wentylacyjna Sp. z o. o.

23.04.2014r.

Wybrani przedstawiciele Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej w składzie: Prezes Magda Broniszewska, Katarzyna Domaradzka, Karolina Leśniowska i Oskar Zych odwiedzili siedzibę przedsiębiorstwa LBF (LauterbacherBlechwaren-Fabrik) w Starej Kamienicy. Wizyta ta związana była z ustaleniem warunków współpracy w zakresie utworzenia bazy danych potencjalnych klientów.

lbf_logo

LBF Technika Wentylacyjna Sp. zo. o. to firma istniejąca od ponad 100 lat na rynku niemieckim, w Polsce od roku 2000. Jej głównym obszarem działania jest obróbka wszelkiego rodzaju blachy, szczególnie pod zastosowania w wentylacji i klimatyzacji, ochronie akustycznej czy wibroizolacji (tłumieniu drgań). Siedziba w Starej Kamienicy to nie tylko hale produkcyjne, ale również miejsce pracy przedstawiciela Zarządu (Prokurenta), działów sprzedaży, logistyki, zaopatrzenia, księgowości oraz kadr.

Pracownicy V-Student Consulting delegowani do projektu LBF mieli okazję zwiedzić całą siedzibę, a także omówić szczegóły z osobami decyzyjnymi w firmie zleceniodawcy. Prokurent Adam Telega przedstawił studentom segmenty działalności LBF, dla których zaplanowano utworzenie bazydanych potencjalnych klientów. Projekt będzie opierał się na poszukiwaniu producentów wentylatorów przemysłowych, centrali wentylacyjnych, pomp ciepła i innych maszyn, które wydają uciążliwe, drażniące dźwięki, a których hałas można stłumić poprzez zastosowanie produktów oferowanych przez zleceniodawcę (tłumiki kulisowe, kapsuły dźwiękochłonne, wibroizolatory).

Spotkanie to dostarczyło pracownikom nowych doświadczeń związanych z negocjowaniem i ustalaniem warunków zleceń – projektów (określenie zakresu prac, tematyki, terminów), a także umożliwiło poznanie działania firmy produkcyjnej „od kuchni”.Mamy nadzieję, że współpraca WSFK z firmą LBF Technika Wentylacyjna pozwoli studentom zdobyć nowe umiejętności i praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów.

Karolina Leśniowska

Dział Analiz