Studenckie Koło Naukowe Zarządzania i Przedsiębiorczości MERITUM zaprasza na wykład otwarty 4.12.2020 godz.10:00

serwinski_fb_meritum

Opiekun Naukowy Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania i Przedsiębiorczości MERITUM – dr hab. Agnieszka Sokołowska-Durkalec, prof. UEW oraz Zarząd w składzie: Aleksander Znosko-Czarnecki, mgr Aleksandra Glądała i Martyna Porzuc  mają przyjemność zaprosić na wykład otwarty w ramach cyklu „SPOTKANIA Z PRZEDSIĘBIORCĄ”.

Gościem Koła będzie mgr inż. Marcin Serwiński, który wygłosi wykład na temat: "Wyzwania zarządzania strategicznego w świetle globalnych trendów w branży motoryzacyjnej"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wykładzie, natomiast studentów i doktorantów UEW do czynnego włączenia się w działalność Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania i i Przedsiębiorczości MERITUM

Link do wydarzenia: https://bit.ly/meritum1_ms

Rekrutacja do SKN MERITUM trwa i jest dostępna pod adresem https://bit.ly/meritum_rekrutacja

mgr inż. Marcin Serwiński

pełniąc rolę dyrektora jeleniogórskiego Centrum Rozwoju firmy Dräxlmaier oraz doktoranta Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, łączy zamiłowanie do motoryzacji z zainteresowaniem naukami o zarządzaniu - w szczególności zarządzaniem strategicznym. Karierę zawodową rozpoczął w 2008 roku, zatrudniając się w firmie „Mercedes-Benz technology” jeszcze jako student V roku mechaniki komputerowej na Politechnice Krakowskiej. Dwa lata później został oddelegowany do Centrali Mercedesa w Niemczech, skąd zarządzał rozproszonymi zespołami projektowymi, w tym między innymi flagową limuzyną Mercedesa klasy S. Przed powrotem do Polski w 2016 roku pełnił różne funkcje w takich przedsiębiorstwach jak np. EDAG, czy jako rezydent w Porsche AG, odpowiadający za konstrukcje nośną nadwozia legendarnego modelu 911. Po powrocie do Polski ukończył podyplomowe studia z „ Finansów i Rachunkowości” na UE we Wrocławiu oraz rozpoczął studia doktoranckie na tejże uczelni, zaś obecnie wskazuje w swoich wystąpieniach konferencyjnych, publikacjach naukowych oraz pracy doktorskiej na potencjał strategii Follow-the-Sun we współpracy wielooddziałowych motoryzacyjnych jednostek R&D. Główną motywacją tych działań jest nie tylko chęć połączenia, dotąd literaturowo niepowiązanych nauk dotyczących outsourcingu oraz zarządzania, ale również możliwość wykorzystania tego połączenia w praktyce.