Obchody Święta Uczelni - wyróżnienia dla nauczycieli akademickich Filii

23 maja 2022 roku w sali audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się uroczystość 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Święto Uczelni upamiętnia datę pierwszego wykładu akademickiego wygłoszonego 3 lutego 1947 roku przez profesora Wincentego Stysia dla studentów Wyższej Szkoły Handlowej. Podczas Uroczystości wręczone zostały dyplomy profesora honorowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Pani Profesor Wandzie Ronce-Chmielowiec oraz Panu Profesorowi Andrzejowi Gospodarowiczowi. Wręczone zostały także medale państwowe, ministerialne i pamiątkowe „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia”.

Filię w Jeleniej Górze reprezentowało liczne grono wyróżnionych medalami pracowników dydaktyczno-naukowych.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę – nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę:
dr hab. Elżbieta Sobczak, prof. UEW
Medal Srebrny Długoletnią Służbę – nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę:
dr hab. Robert Kurek, prof. UEW
dr hab. Urszula Markowska-Przybyła, prof. UEW
dr hab. Agnieszka Sokołowska-Durkalec, prof. UEW
dr Michał Sosnowski
dr Piotr Zawadzki
Medal Komisji Edukacji Narodowej – nadany przez Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka:
dr Magdalena Rękas
dr Michał Sosnowski