Podsumowanie Wydarzenia – Forum Menedżerów i Ekspertów ds. Gospodarki i Administracji, które odbyło się 22 września 2023 r. w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze

Ideą organizacji wydarzenia w formule Forum było skonfrontowanie świata biznesu oraz świata nauki i wskazanie dobrych praktyk z tym związanych. Pomysł wydarzenia narodził się w ramach współpracy uczelni z jej kluczowymi absolwentami działającymi w ramach Projektu „Kariera bez granic”. Dzięki takim osobom jak: Aneta Salus, Wojciech Halarewicz, Krzysztof Tobis oraz Roman Gołębiowski udało się zaprosić do udziału w Forum przedstawicieli największych przedsiębiorstw regionie.

W Forum wzięło udział 80 uczestników reprezentujących środowisko akademickie i biznesu. Spotkanie otworzył Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Kaleta. W dalszej kolejności głos zabrała Wiceminister Edukacji i Nauki Marzena Machałek, wskazując na potrzebę bliskiej współpracy uczelni i podmiotów gospodarczych w zakresie kształtowania przyszłych kadr.

W sesji plenarnej wystąpili Pracownicy Badawczo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy wraz z partnerami ze środowiska biznesowego przedstawili prezentacje na temat : „Nowe trendy w zarządzaniu”.

W dwóch sesjach warsztatowych zaprezentowano 6 tematycznych dobrych praktyk, w których dyskusję przygotowali i moderowali przedstawiciele biznesu.

Formuła spotkania umożliwiła wszystkim uczestnikom wzięcie udziału w moderowanej dyskusji nt.: Debata o skutecznym zarządzaniu. Dyskusja z udziałem praktyków biznesu pozwoliła sprowadzić trudności i wyzwania stawiane przed kadrą zarządzającą różnorodnymi co do branży biznesami – do wspólnego mianownika. Wartością dodaną była możliwość skonfrontowania wiedzy akademickiej i praktyki biznesu w obszarze zarządzania.

Moderatorem dyskusji była dr hab. Agnieszka Jagoda, prof. UEW, natomiast p[ośród znakomitych panelistów wymienić należy:

Forum zakończyła sesja posterowa, w której uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się ze specyfiką pracy naukowej i badawczej Katedr zorganizowanych w Filii oraz wybranymi projektami studenckimi realizowanymi na podstawie danych regionalnych i na rzecz społeczności lokalnych.