Podstawy analizy danych i obsługi oprogramowania STATISTICA

W dniach 13 i 18 czerwca 2013 roku w ramach rozwoju kadry dydaktycznej i zdobywania przez studentów nowych umiejętności odbył się kurs „Podstawy analizy danych i obsługi oprogramowania STATISTICA” firmy StatSoft Polska Sp. z o.o.

W kursie uczestniczyli dydaktycy i studenci studiów I i III stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Tematyka pierwszego dnia kursu dotyczyła elementów opisowej analizy danych. Zagadnienia te przedstawił uczestnikom dr Janusz Wątroba (StatSoft Polska Sp. z o.o.). W drugim dniu kursu prof. UEK dr hab. Andrzej Sokołowski (StatSoft Polska Sp. z o.o.; Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) zapoznał uczestników kursu z tematami dotyczącymi skal pomiaru i elementów analizy wielowymiarowej.

PROGRAM KURSU STATISTICA

13 czerwca 2013 r. – dr Janusz Wątroba, StatSoft Polska Sp. z o.o. (7 godz.)

Elementy opisowej analizy danych

18 czerwca 2013 r. – prof. UEK dr hab. Andrzej Sokołowski, StatSoft Polska Sp. z o.o.;
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (7 godz.)

Metody wielowymiarowej analizy danych