Zagraniczni goście i pożegnanie stażystów

05.06.2014 r.

Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowe z dwóch przyczyn. Po pierwsze z powodu wizyty wykładowców oraz studentów z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego. Powodem przybycia do siedziby V-Student Consulting była ich wizyta studyjna na Wydziale EZiT w Jeleniej Górze oraz chęć poznania szczegółów związanych z działalnością naszej firmy. Po drugie, końca dobiegł już czas odbywania staży, które zorganizowaliśmy dla trzech uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Zagraniczni goście uczestniczyli w cotygodniowym spotkaniu naszej firmy. Na początku wysłuchali krótkiej prezentacji opracowanej przez pracownika Działu Promocji. Celem prezentacji było przybliżenie gościom istoty funkcjonowania Wirtualnej Studenckiej Firmy Konsultingowej. Następnie rozpoczęła się dyskusja, która pozwoliła na przedstawienie dodatkowych informacji dotyczących firmy oraz udzielenie odpowiedzi na pytania gości. Omówiliśmy główne założenia związane z organizacją firmy, genezą jej powstania, rekrutacją pracowników, aktualnie realizowanymi projektami, planami na przyszłość, a także wyjaśniliśmy, dlaczego WSFK jest wyjątkowa na tle innych firm symulacyjnych. Po dyskusji studenci z Ukrainy mieli okazję porozmawiać z pracownikami poszczególnych działów oraz poznać charakter ich pracy. Na koniec wizyty zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, a przedstawiciele Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego wpisali się do naszej księgi pamiątkowej.

Następnie podsumowaliśmy przebieg staży, które ukończyli dziś trzej stażyści, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze. Podczas swojego pobytu w WSFK przede wszystkim brali udział w realizacji bieżących projektów. Pozwoliło im to rozwijać różnorodne umiejętności. Staż przybliżył im nie tylko zadania oraz ideę pracy w firmie symulacyjnej, ale także perspektywę rozwoju, jaką dają studia na naszym Wydziale. Na koniec spotkania uroczyście pożegnaliśmy stażystów wręczając im certyfikaty potwierdzające ich udział w stażu. Cieszymy się, że daliśmy im szansę nabycia nowych doświadczeń i mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do naszego zespołu jako etatowi pracownicy.

Powyższe wydarzenia nie kolidowały z realizacją bieżących zadań. Dział Księgowości przystąpił do sporządzenia bilansu za ostatni rok działalności firmy. W Dziale Analiz trwały prace nad rozszerzeniem analizy wyników badań związanych z projektem Jutrzenka Colian. Natomiast Dział Promocji i Rozwoju dokończył prezentację związaną z wizytą studyjną w firmie UPS oraz nagrał materiały, które posłużą do stworzenia filmu na temat staży.

Patryk Koperek

Dział Promocji i Rozwoju