Pierwsze spotkanie po zimowej sesji egzaminacyjnej. Co dalej?

19.02.2015 r.

W dniu 19 lutego 2015 r. spotkaliśmy się pierwszy raz w semestrze letnim. Podczas przerwy egzaminacyjnej pracowaliśmy nad bieżącymi projektami,lecz wraz z nadejściem wiosny szereg rozpoczętych już prac zostanie zakończonych. Co tym razem robiliśmy?

Spotkanie w WSFK rozpoczęło się od szkolenia przeprowadzonego przez panią Justynę Adamczuk, pracownicę Działu Informacji i Rozwoju naszego Wydziału.Dotyczyło ono etykiety biznesu. Teraz już wiemy, żebiznesowy savoir vivre to nie tylko zasady, które podpowiadają jak z klasą prowadzić rozmowy w życiu zawodowym i zachowywać się podczas ważnych spotkań. To także świetny sposób na to, by profesjonalnie reprezentować swoje przedsiębiorstwo i kształtować swój wizerunek. Ci, którzy je znają, wiedzą doskonale, że postawienie na dobre maniery w biznesie jest jedną z najlepszych decyzji.

Tuż po zakończeniu szkolenia powróciliśmy do swoich obowiązków. Zarząd przedstawił harmonogram działań WSFK na semestr letni 2014/2015.Z pewnością ułatwi nam onplanowanie prac. Ustalił również termin spotkania z panem Marcinem Gniotem, dyrektorem oddziału Banku Zachodniego WBK w Lubaniu, który nawiązał z nami współpracę. Tymczasem Dział Księgowości korzystał w ramach bieżących zadań z programu kadrowo-płacowego Symfonia, a Dział Promocji i Rozwoju kontynuował prace nad Dniem Otwartym firmy. Sekretariat i Kadry przygotowały i sprawdziły pod względem merytorycznym ankietę, której celem jest ocena satysfakcji mieszkańców z działalności instytucji kultury, finansowanych z budżetu miasta Jelenia Góra. Przypominamy, że badania zostały zlecone przez Urząd Miasta Jelenia Góra, a ich wyniki pomogą władzom ocenić efekty działalności instytucji kultury.W rezultacie pozwolą także podjąć właściwe decyzje dotyczące ich przeszłego finansowania. Pracownicy Działu Analiz przyporządkowali analizowane spółki giełdowe do dwóch grup.W pierwszej z nich znajdują się przedsiębiorstwa, odnośnie których złożono wniosek o ogłoszenie upadłości, zaś do drugiej zaklasyfikowano spółki, których złożenie tego wniosku nie dotyczy. Wyniki tego podziału zostały zweryfikowane za pomocą modeli ekonometrycznych. Okazało się, że specjalistyczna wiedza ze studiów przydaje się również w praktyce.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule możemy zasugerować, abyście na bieżąco śledzili naszą stronę i profil na facebooku.

Justyna Dziętło

Dział Promocji i Rozwoju