ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Z przyjemnością informujemy, że na naszej Uczelni – na Wydziale GRiT w Jeleniej Górze - zostało zarejestrowane Laboratorium ECDL.

Dzięki temu studenci Uczelni i inne osoby uczące się, będą mogli w łatwiej uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence).

Zgodnie z nowymi zasadami ECDL (tzw. Syllabus 5), każda osoba chcąca zdawać egzaminy ECDL, musi zgłosić się do autoryzowanego laboratorium lub centrum, gdzie zostaną przeprowadzone egzaminy. Również wszystkie sprawy formalne – zgłoszenie kandydata, wydanie kart EKUK, ustalenie terminu egzaminu i jego przeprowadzenie odbywać się będzie w laboratorium.

Laboratorium współpracuje z Centrum Egzaminacyjnym ECDL przy Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu

Decyzją Polskiego Towarzystawa Informatycznego , Laboratorium ma prawo przeprowadzania egzaminów:

Do przeprowadzania egzaminów wyznaczona została sala 43, bud. A przy ul. Nowowiejskiej 3 w Jeleniej Górze.

Laboratorium tworzą: mgr inż. ArturSzymański (kierownik i egzaminator) oraz dr inż. Małgorzata Sej Kolasa (egzaminator).

Nasze Laboratorium ma status Laboratorium Edukacyjnego, co oznacza że działa na rzecz wszelkich osób uczących się. W ramach działania Laboratorium, planowane jest prowadzenie nie tylko działalności statutowej (czyli przeprowadzanie egzaminów), ale także prowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej.

Wszystkich zapraszamy do zapoznania się z ideą ECDL na:

Ponieważ Laboratorium nie posiada odrębnego locum, wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego – stosowne informacje znajdują się na stronie Laboratorium Edukacyjnego.