WIGILIA WIELU KULTUR W GROMADCE

16 grudnia 2023 delegacja naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gromadce wzięła udział w Wigilii Wielu Kultur w Gromadce. Piętnasta Wigilia Wielu Kultur zgromadziła mieszkańców gminy Gromadka oraz wielu zaproszonych gości. W cudownym programie artystycznym wystąpiły dzieci, zespoły folklorystyczne oraz goście z Ukrainy. Było dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. To tradycyjne wielopokoleniowe spotkanie  świadczy o tym, że gmina Gromadka jest przyjazna dla każdego niezależnie od poglądów

ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA ŻYCZLIWOŚCI” NA BOLESŁAWIECKIM RYNKU

Dnia 15 grudnia 2023 roku liczna grupa Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w mikołajkowych strojach spotkała się w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku, na którym co roku, już od kilkunastu lat, organizowane jest przedświąteczne spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta Piotrem Romanem. Po przekazaniu  bolesławianom Światełka Betlejemskiego przez Hufiec ZHP Bolesławiec i złożeniu życzeń przez władze miasta i przedstawicieli różnych środowisk, mieszkańcy podzielili się opłatkiem. Po części uroczystej wszyscy bolesławianie oraz goście z Ukrainy zostali zaproszeni na  poczęstunek integracyjny, którego sponsorami były bolesławieckie restauracje.

KONCERT Z OKAZJI 40 LECIA SZKOŁY MUZYCZNEJ W BOLESŁAWCU

14 grudnia przedstawiciele naszego UTW na zaproszenie Pani dyrektor Szkoły Muzycznej w Bolesławcu, wzięli udział  w Koncercie Jubileuszowym z okazji 40-lecia powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu. Jubileuszowy koncert był okazją do podsumowania 40-letniej historii, przypomnienia licznych sukcesów jej uczniów oraz podziękowań za codzienną pracę i zaangażowanie całej społeczności tej placówki. Były też wzruszenia i życzenia od zaproszonych gości. Szkoła Muzyczna to nie tylko miejsce w którym uczniowie zdobywają wiedzę, ale również kształtują swój charakter, uwrażliwiając się na piękno i dzielą się tym pięknem z innymi. Na scenie Kina Forum wystąpili m.in. soliści, septet saksofonowy, orkiestra szkolna, chór, trio fortepianowe, zespół rytmiczny pod kierunkiem Pani Haliny Bałackiej -Kłak, zespół akordeonowy i absolwenci szkoły,

WYKŁAD „BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW W RUCHU DROGOWYM”

11 grudnia 2023 r  w związku z tym, że planujemy utworzenie sekcji rowerowej, słuchacze naszego uniwersytetu wzięli udział w wykładzie na temat „Bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym”. Wykład odbył się w auli szkolnej przy ul Jana Pawła II.  Prelegentami byli: aspirant sztabowy Anna Kubik –Rościszewska – Oficer Prasowy oraz  komisarz Tomasz Każmierczuk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

„ZIMOWY BIEG MIEDZY MOSTAMI”

Dnia 9 grudnia 2023roku grupa Nordic Walking z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu już tradycyjnie, zameldowała się na obiekcie “Wiadukt Plaza” w Bolesławcu, aby wziąć udział w mikołajkowym „Biegu Między Mostami” realizowanym w ramach cyklu „Cztery Pory Roku – Biegaj z MOSiR”.

SPOTKANIE OPŁATKOWE UTW W BOLESŁAWCU

Okres Świąt Bożego Narodzenia to tradycyjny czas spotkań opłatkowych. Nie mogło takiego wydarzenia zabraknąć w środowisku naszego UTW. Spotkanie odbyła się 8 grudnia 2023 r w sali stołówki szkolnej przy ulicy Jana Pawła II.  65- osobowa grupa słuchaczy oraz zaproszeni goście zasiedli przy pięknie udekorowanych świątecznych stołach. Wśród zaproszonych gości byli m.in. profesor Uniwersytetu Ekonomicznego Pełnomocnik Rektora do spraw Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu - Pan Artur Zaborski,  Pani kwestor - Halina Czapska, Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gromadce - Bożena Kuchmacz. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu- Małgorzata Giedrojć-Sypień oraz wicedyrektor -Pani Marta Bednarz.

W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadziły kolędy śpiewne przez chór słuchaczy UTW, prowadzony przez Panią  Dorotę Straburzyńską. Pani koordynator Grażyna Witczak w ciepłych słowach powitała słuchaczy i  zaproszonych gości. Życzenia dla całej wspólnoty UTW złożyli również  zaproszeni goście oraz przewodnicząca Rady Słuchaczy Wanda Nalewalska.

W ten wyjątkowy nastrój dzielenia się opłatkiem wprowadziła nas Kol. Alina Dybał, która zaśpiewała piękną pastorałkę. Spotkanie opłatkowe było też okazją do oficjalnego powitania w naszym uniwersyteckim gronie nowo przyjętych słuchaczy. Legitymacje słuchaczy UTW wręczyli profesor UE Pełnomocnik Rektora do spraw UTW w Bolesławcu - Pan Artur Zaborski, Pani koordynator UTW – Grażyna Witczak oraz Pani Halina Czapska

Było to radosne spotkanie, podczas którego  śpiewaliśmy wspólnie kolędy i wzajemnie obdarowywaliśmy się życzliwością, pogłębiając relacje i więzi między nami.